3. Seviye Cilt Bakımı Uygulayıcısı Kurs Programı


T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Onaylı Cilt Bakımı Uygulayıcısı Kursumuzun teorik eğitim süresi 108, uygulamalı eğitim süresi ise 218 olmak üzere toplam 326 ders saatidir.

Cilt güzelliği günümüzde kadın-erkek her bireyin çok önem verdiği bir konudur. Özellikle otuzlu yaşla birlikte yüz ve ciltte ortaya çıkan yaşlanma belirtileri, kaz ayakları, yüz ve alın bölgesinde ince çatlak ve çizgiler, göz çevresinde çökmeler ve sarkmalar, kontur bozuklukları gibi birçok belirtiler oldukça can sıkmaktadır. Bu sebeple cilt bakımı uzmanlığı her geçen gün değerlenen ve ihtiyaç duyulan bir meslek olmuştur.

Akademimizde MEB Onaylı 3. Seviye Cilt Bakımı Uygulayıcısı Kursumuza katılarak sizde geleceğenize yatırım yapabilirsiniz.

3. Seviye Cilt Bakımı Uygulayıcısı Kurs Programında sizde normal, kuru ve hassas ciltleri tanıyacak, akneli ve yağlı ciltlerle mücadele yöntemlerini öğrenecek, cilt temizliğinin nasıl yapıldığını uygulamalı olarak deneyimleyecek, özel cilt bakımları olan iyontoforez ile cilt bakımı, oksijen terapisi, lifting ve ultrasonik peeling uygulamaları eğitimiyle alanınızda bir uzman olacaksınız.

CİLT BAKIMI UZMANLIĞI NEDİR?

3. Seviye Cilt Bakımı Uygulayıcısı Kurs Programı, 4. Seviye Güzellik Uzmanlığı Kurs programının bir parçasıdır. Program boyunca derinin katmalarını öğrenecek, deride oluşan fonksiyon bozukluklarının tespitini yapacak, ciltte meydana gelen problemlerinin kaynağı ve onarımı hakkında kendinizi geliştirecek, ciltte bulunan kas ve eklemlerin işleyiş ve yapısını inceleyecek, tüy/kıl oluşumu ve yapısı, yaşlanma sebebiyle ortaya çıkan cilt bozukluklarını analiz edebilecek, UV Işınlarının etkilerini gözlemleyebilecek, detaylı teknik masaj yöntemlerine hakim olacak, cilt bakımında kullanılan cihazların eğitimlerini görecek ve salon işletmeciliğinin nasıl olacağına dair eğitim alacaksınız.

3. Seviye Cilt Bakımı Uygulayıcısı Kurs Programı, 4. Seviye Güzellik Uzmanlığı Kurs programının bir parçasıdır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • - Adayların 19 Yaşından Gün Almış Olmaları Gerekir.
  • - En Az İlkokul ve/veya İlköğretim Düzeyinde (Okur-Yazar) Eğitim Şartı Vardır.
  • - Önlü Arkalı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • - Diploma Fotokopisi
  • - 6 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • - İkametgah Belgesi
  • - Sabıka Kaydı

  • Kadromuz, Türkiye'nin birçok ilinde seminerler vermiş, dünyanın birçok ülkesinde konferanslara katılmış, alanında uzun yıllardır hizmet veren deneyimli, tecrübe sahibi uzman bir ekipten oluşmaktadır.

    Hemen Başvur Bizi Arayın