İpek Kirpik Eğitimi


İpek kirpik, kişiden kişiye değişen göz yapsına uygun şekilde saf ipekten üretilen yapay kirpiğin teker teker uygulanması işlemidir.

Kursiyerlerimiz bu eğitimi uygulamalı olarak öğrenmekteler; elbette teorik olarakta dersler desteklenmektir. Eğitim sırasında yüz ve göz şekilleri, kirpik yapısı, kirpik aralıkları, kirpik kalınlıkları ve uzunluklarını detaylı olarak öğreneceklerdir.

İpek kirpik oldukça dikkat isteyen bir işlemdir. Her bir kirpik tane tane yerleştirildiği için uygulama aşaması oldukça uzun sürebilmektedir. Bu yüzden derslerimizde uygulamaya ağırlık vermekte ve el becerisinin gelişimine mümkün olduğu kadar katkı sağlamaktayız.

İpek kirpik günümüz kadınları arasında oldukça popüler bir tercihtir. Bu popülerlik hiç kuşkusuz ipek kiripiğin bir defa göze uygulanmasıyla aylar hatta yılı bulan kullanım süresidir.

Sektörün en hızlı parlayan meslekleri arasında İpek Kirpik uygulayıcısı uzmanlığı bulunmaktadır. Bu hızlı yükselişe ayak uydurmak için sektörde yeteri kadar deneyime sahip uzman bulmak zor olduğundan, İpek Kirpik eğitimini alanların, bu dalı meslek edinmek isteyenlerin iş konusunda sıkıntı yaşamayacağı aşikardır.

Rüveyda Uçar Akademi'mizden alacağınız belge ile sizde en başta güzellik merkezleri ve kuaförler olmak üzzere sektörünün birçok alanında çalışabilirsiniz.

Hemen Başvur Bizi Arayın