4. Seviye Epilasyon Uygulayıcısı Kurs Programı


T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Onaylı Epilasyon Uygulayıcısı Kurs Programımızın teorik eğitim süresi 40, uygulamalı eğitim süresi ise 74 olmak üzere toplam 114 ders saatidir.

Gelişen teknolojiyle birlikte epilasyona olan ilgi her geçen gün artmakta. Acısız, ağrısız ve hasarsız işlemler için firmalar adeta yarış halindeler. Bu rekabette elbette en kârlı çıkanlar, son kullanıcı yani istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kimselerdir. Durum böyle olunca, firma/markalarla birlikte rekabet güzellik merkezlerine de sıçramış durumda. Epilasyon güzellik merkezlerinin taşıyıcı kolonlarından birisi konumundadır.

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin yok edilmesinde büyük oranda başarı sağlayan bir uygulamadır. Bu yöntemde lazer cihazı, ışığın tek dalga boyunda ve düz bir demet halinde yayılarak belirli ölçekler ve aralıklar halinde vücuda temas etmesiyle kıl köklerinin (tahrip olması sonucu) işlevsiz hale gelmesini sağlar. Özel lazer başlıkları sayesinde milisaniyelik lazer ışını atışları melanin pigmenti tarafından emilir ve kıl etrafında bulunan cilde zarar vermeden doğrudan kıl köküne yoğunlaşır.

4. Seviye Epilasyon Uygulayıcısı Kurs Programına katılan adaylar, lazer epilasyon cihazları (İğneli, IPL, Diode, Nd-Yag vs.) arasındaki farklı öğrenecek, ten rengi ve kıl yapısına göre hangi tür epilasyonun ve cihazın kullanılacağına karar verebilecekler. Bununla birlikte kıl anatomisi, cilt/deri ve derinin yapısı hakkında bilgi sahibi olabilecektir.

4. Seviye Epilasyon Uygulayıcısı Kurs Programı, 4. Seviye Güzellik Uzmanlığı Kurs programının bir parçasıdır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • - Adayların 19 Yaşından Gün Almış Olmaları Gerekir.
  • - En Az İlkokul ve/veya İlköğretim Düzeyinde (Okur-Yazar) Eğitim Şartı Vardır.
  • - Önlü Arkalı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • - Diploma Fotokopisi
  • - 6 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • - İkametgah Belgesi
  • - Sabıka Kaydı

  • Kadromuz, Türkiye'nin birçok ilinde seminerler vermiş, dünyanın birçok ülkesinde konferanslara katılmış, alanında uzun yıllardır hizmet veren deneyimli, tecrübe sahibi uzman bir ekipten oluşmaktadır.

    Hemen Başvur Bizi Arayın