3. Seviye Manikür Uygulayıcısı (Manikürist) Kurs Programı


T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Onaylı 3. Seviye Manikür Uygulayıcısı (Manikürist) Kurs Programımızın teorik eğitim süresi 48, uygulamalı eğitim süresi ise 142 olmak üzere toplam 190 ders saatidir.

Manikür & Pedikür kurs programımız boyunca tırnak şekillendirme yöntemleri, tırnak anatomisi, el ve ayak bakımı ve hijyeni, tırnak renklendirme metodları, uygulama sırasında kullanılacak malzemeler, el ve ayak masajı ve bakım uygulamaları, tırnak süsleme yöntemleri, pedikür ve maniküre dair ihtiyaç duyulan tüm eğitimler verilmektedir.

Kurs boyunca adaylar, pens tutma, tırnak törpüleme, tırnak etlerinin yapısı gibi eğitimlerinin yanı sıra, elleri tahriş ve tahribata yönlendiren faktörler hakkında da bilgi edinmektedirler. Ayrıca kurs boyunca müşteri karşılama ve uğurlamaya yönelik davranışlar ve nezaket kuralları gibi detaylarda eğitmenler tarafından adaylara aktarılmaktadır.

Maniküristler iş bulma konusunda diğer faktörlere göre daha şanlı kişilerdir çünkü hemen her kuaför salonlarında mutlaka manikür ve pedikür uzmanı bulunmaktadır. Kursu başarıyla tamamlayan adaylar, güzellik merkezlerinde, kuaför salonlarında, otel, turizm sektörüne bağlı iş yerlerinde, SPA merkezlerinde, kozmetik firmaların çeşitli bölümlerinde rahatlıkla iş bulabilmektedirler. Elbette 4. Seviye Güzellik Uzmanlığı Kurs programına katılan kursiyerler, başarılı olduğu takdirde kendi iş yerlerini de açma fırsatını elde etmiş olurlar.

3. Seviye Manikür Uygulayıcısı (Manikürist) Kurs Programı, 4. Seviye Güzellik Uzmanlığı Kurs programının bir parçasıdır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • - Adayların 19 Yaşından Gün Almış Olmaları Gerekir.
  • - En Az İlkokul ve/veya İlköğretim Düzeyinde (Okur-Yazar) Eğitim Şartı Vardır.
  • - Önlü Arkalı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • - Diploma Fotokopisi
  • - 6 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • - İkametgah Belgesi
  • - Sabıka Kaydı

  • Kadromuz, Türkiye'nin birçok ilinde seminerler vermiş, dünyanın birçok ülkesinde konferanslara katılmış, alanında uzun yıllardır hizmet veren deneyimli, tecrübe sahibi uzman bir ekipten oluşmaktadır.

    Hemen Başvur Bizi Arayın