Kaş Laminasyonu Eğitimi


Kaş laminasyonu (Kaş Lifting), kaşın hacim ve formunu değiştirme yöntemine verilen isimdir. Bu eğitim sonunda adaylar sert ve şekil almaz tüyleri (kaşları) kontrol altına alma, şekillendirme ve renklendirme yöntemlerini öğrenmiş olur.

Kaş laminasyon işleminde amaç, kaşların uzun süre şekillenmiş olarak kalmasıdır. Bu işlemde her tür görüntü sorunları büyük oranda giderilebilmektedir. Örneğin yanlış yönde büyüyen sert tüyler bu yöntem sayesinde istenen şekli alabilmektedir. Bununla birlikte adaylar aldıkları eğitimde inatçı kaşlara şekil vermenin dışında, istenilen rengin alınmasını da sağlayarak kaşa lifting etkisi verebilmektedir.

Kaş Lifting eğitiminde adaylarımız canlı mankenler üzerinde uygulamalı olarak çalışmaktalar. Akademimiz günümüz şartlarının gerektirdiği her türlü sağlık ve güvenlik tedbirlerini almış olduğundan, bu eğitim sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak verilmektedir.

Kaş laminasyon uygulandığında, kişinin kaşlarında uzun süre kalıcılık sağladığından, günümüz şartlarında çokça tercih edilen bir sektör haline gelmiştir. Tek seferde aylarca bakımlı görünmek isteyenlerin tercihi olan kaş lifting işlemi, sektörde ihtiyaç duyulan bir meslektir. Bu yüzden adaylar belggelerini aldıklarında birçok alanda iş imkanı bulabilmektedir.

Adaylar eğitim boyunca kaş ve kılın yapısını analiz edebilecek, ihtiyaç duyulan mineral ve vitaminleri (keratin gibi) tespit edebilecek, işlemde kullanılacak malzemeleri detaylı olarak tanıyabilecek, olası yan etkileri (komplikasyon) ve bu yan etkiler ortaya çıktığında yapılması gereken uygun müdahale yöntemlerini öğreneceklerdir.

Hemen Başvur Bizi Arayın