4. Seviye Güzellik Uzmanlığı


Güzellik Uzmanlığı Kursumuz MEB Onaylıdır ve akademimizde sadece uzman eğitimenler tarafından verilmektedir.

Güzellik Uzmanlığı eğitimimizde kursiyerlerimize anatomik cilt ve vücut bakımına dair tüm detay ve uygulamaları hijyenik ortamda, son teknoloji cihazlar kullanarak veriyoruz. Kursiyerlerimiz için huzurlu ve geniş bir ortam sunuyoruz; bu sayede her öğrencimizin dikkatini derse vermesini ve güzellik uzmanlığı/estetisyenlik becerisine tam anlamıyla sahip olmalarını sağlıyoruz.

Akademimizde Güzellik Uzmanlığı eğitimi teorik olarak %30, uygulamalı olarak %70 oranında verilmektedir. Kurs bitiminde başarılı olan öğrencilerimiz MEB Onaylı Güzellik Uzmanlığı belgesini almaya hak kazanmaktadır.

Güzellik Uzmanlığı Kursumuz 4-6 ay arası sürmektedir. Bu süre sonunda kursiyerlerimiz sınava girer ve başarılı olanlar MEB Onaylı belgelerini alarak kendi iş yerini açabilirler.

GÜZELLİK UZMANLIĞI NEDİR?

Güzellik Uzmanlığı günümüzün en poüler mesleklerinden birisidir. İnsanların (kadın-erkek) bakımına daha önem verdiği harika bir dünyanın henüz eşiğinde olmamız sebebiyle, geleceğin de en parlak mesleği diyebiliriz.

4. Seviye Güzellik Uzmanlığı Kursumuzda ihtiyacınız olan her bilgi ve tecrübeye sahip olabilmektesiniz.
 • Cilt ve Vücut Bakımı
 • Makyaj
 • Epilasyon/Depilasyon
 • gibi...

  NEDEN GÜZELLİK UZMANLIĞI KURSU ALMALISINIZ?

  Sloganımızda dediğimiz gibi "Yeteneğinize Meslek, Mesleğinize Beceri Katıyoruz". Sadece işiniz olsun istemiyoruz, severek yapabileceğiniz bir kariyeriniz, kariyerinizde yeni becerileriniz olsun istiyoruz. Rüveyda Uçar Akademi olarak kursumuzda en yeni tekonoloji cihaları kullanıyor, dünyanın en iyi kozmetik ürünlerini sizlere sunuyoruz. Güzellik Uzmanlığı kursumuzda yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz daha birçok modül (eğitim) sunuyoruz. Normal şartlarda her modül kendi başına bir eğitim olsa da, Güzellik Uzmanlığı kursuna katıldığınızda bunların birçoğuna ekstra bir işlem ve ücret ödemeden sahip oluyorsunuz. Bu yüzden Güzellik Uzmanlığı Kursu, bu meseleğe gönül vermiş kişiler için en doğru seçim olacaktır.

  GÜZELLİK UZMANININ ÇALIŞMA ALANLARI

  Güzellik uzmanı olmanın birçok avantajı vardır ve bu kursu aldıktan sonra iş bulma ihtimaliniz çok yüksektir. Örneğin Moda Evleri, Tv Kanalları, Güzellik Salonları, Kuaförler, Kozmetik Alanları, SPA Merkezleri, Manken Ajansları vs.

  Güzellik uzmanı olmanın birçok avantajı vardır ve bu kursu aldıktan sonra iş bulma ihtimaliniz çok yüksektir. Örneğin Moda Evleri, Tv Kanalları, Güzellik Salonları, Kuaförler, Kozmetik Alanları, SPA Merkezleri, Manken Ajansları vs.

  KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

 • - Adayların 19 Yaşından Gün Almış Olmaları Gerekir.
 • - En Az İlkokul ve/veya İlköğretim Düzeyinde (Okur-Yazar) Eğitim Şartı Vardır.
 • - Önlü Arkalı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • - Diploma Fotokopisi
 • - 6 Adet Vesikalık Fotoğraf
 • - İkametgah Belgesi
 • - Sabıka Kaydı

 • Kadromuz, Türkiye'nin birçok ilinde seminerler vermiş, dünyanın birçok ülkesinde konferanslara katılmış, alanında uzun yıllardır hizmet veren deneyimli, tecrübe sahibi uzman bir ekipten oluşmaktadır.

  Hemen Başvur Bizi Arayın