İğneli Epilasyon Eğitimi


Elektro Epilasyon ya da bilinen adıya İğneli Epilasyon. Elektrik akımı verilmiş özel bir iğne ile kıl kökünün kalıcı olarak deforme/yok edilmesine iğneli epilasyon denilmektedir. Uzun zamandır bilinen ve sıkça başvurulan bir yöntem olan iğneli epilasyon, lazer epilasyonun sürekli kendini yenilemesi ve ilerlemesi karşısında halen yaygın olarak tercih edilmektedir.

İğneli epilasyon yönteminde, iğneye yüksek frekans akım verilerek, kıl kökünde elektromanyetik alan oluşturulur. Bu süreçte bölgede bulunan su moleküllerinin titreşimi sonucu ısı ortaya çıkar. Çok kısa sürede gerçekleşen bu işlemde, eklektrik akımının sebep olduğu ısınma, kıl kökünü tahrip eder. Bu sırada kıl kökünden itibaren özel bir cımbız ile deriden çıkartılır.

İğneli epilasyonda üç yöntem bulunmaktadır: Elektroliz, Termoliz ve Blend.

İğneli epilasyon halen günümüzde özellikle lazer epilasyon cihazlarının göremediği ya da tam olarak etkili olamadığı beyaz tüylerin ciltten atılımında sıkça başvurulan bir yöntemdir.

Rüveyda Uçar Akademi, iğneli epilasyonda (2021 yılı itibariyle) 23 yıllık tecübeye sahiptir. Eğitimi almak istiyorsunuz fakat karar veremiyorsanız mutlaka bize ulaşın.

Hemen Başvur Bizi Arayın