3. Seviye Kalıcı Makyaj Uygulayıcısı Kurs Programı


T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Onaylı 3. Seviye Kalıcı Makyaj Uygulayıcısı Kurs Programımızın teorik eğitim süresi 48, uygulamalı eğitim süresi ise 54 olmak üzere toplam 102 ders saatidir.

Kalıcı makyaj kursumuzda adaylar anatomi çalışmaların yanı sıra, yüz şekillerine göre makyaj tekniklerini; kaş, kirpik ve dudak makyajını; eyeliner, cilt/deri üzerinde oluşmuş lekeleri kamufle etme tekniklerini; kullanılan malzemelerin özelliklerini, uygun boyaların seçimi ve bunların hazır hale getirilmesi; kurs sırasında canlı ve cansız model üzerinde uygulamalı olarak yüzyüze/birebir çalışma/alıştırma tekniklerini öğrenebildikleri gibi ayrıca makyaj silme ve temizliği gibi çeşitli teknikleri de öğrenebilmektedir.

3. Seviye Kalıcı Makyaj Uygulayıcısı Kurs Programında adaylar her cilt rengine ve yüz tipine uygun makyaj (boyama), silme ve düzenleme malzemelerini tanıyacak, cilt yüzeyinde ve deri içerisinde bulunan iz, leke, çil ve çeşitli sebeplerle oluşan deformasyonu giderme yöntemlerini kalıcı makyajın muhteşem sınırsız dünyasında deneyerek öğreneceklerdir.

Özellikle uzun süre bakımlı görünmek isteyen herkesin tercihi olan Kalıcı Makyaj uygulaması, bu bakımdan günümüzün popüler meslekleri arasındadır. Gelişen ve değişen dünyanın gereksinimi olarak kalıcı makyaj uzmanlığı gelecek vaadeden bir meslek dalıdır.

3. Seviye Kalıcı Makyaj Uygulayıcısı Kurs Programı, 4. Seviye Güzellik Uzmanlığı Kurs programının bir parçasıdır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • - Adayların 19 Yaşından Gün Almış Olmaları Gerekir.
  • - En Az İlkokul ve/veya İlköğretim Düzeyinde (Okur-Yazar) Eğitim Şartı Vardır.
  • - Önlü Arkalı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • - Diploma Fotokopisi
  • - 6 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • - İkametgah Belgesi
  • - Sabıka Kaydı

  • Kadromuz, Türkiye'nin birçok ilinde seminerler vermiş, dünyanın birçok ülkesinde konferanslara katılmış, alanında uzun yıllardır hizmet veren deneyimli, tecrübe sahibi uzman bir ekipten oluşmaktadır.

    Hemen Başvur Bizi Arayın