Microblading Eğitimi


Microblading ülkemizde henüz yeni diyebileceğimiz bir yöntem olmasına rağmen çok kısa zamanda popülerliğe kavuşmuştur. Bir çeşit kalıcı makyaj yöntemi diyebileceğimiz bu uygulamada, kaşa şekil vermek için el metoduyla ince kıl simülasyonu uygulanmaktadır. Özel olarak tasarlanmış minik bıçak vasıtasıyla pigmentleri dernin katmanlarından olan epidermis altına yerleştirme, ince ve gerçekçi kıl darbeleri uygulayarak doğal kaş sonuçlarına ulaşma yöntemidir.

Tamamen uzmanlık ve dikkat isteyen bu uygulamada, müşteri tericihine göre renk ve şekil çalışması yine "kişiye özel" olarak yapılır. Gerçeğinden neredeyse ayırt edilemeyen 3D kıl tekniği sayesinde kaşlarda doğal, canlı ve dolgun bir görünüm oluşur.

Microblading, altın oran kaş ölçümleri sayesinde kişinin yüzüne uygun, kaşlarında bulunan tüylerden ayırt edilmeyecek kadar doğal kaş görünümü verme sanatıdır. Eğitim sonunda adaylar tercihe göre yeniden kaş tanımlayabilir, varsa eksiklikleri tamamlayabilir ve belirli boşlukları olan kaşları daha sıkı, yoğun gösterebilirler.

Dediğimiz gibi, Microblading bir sanat çalışmasıdır. Bu yüzdendir ki eğitimde teoriyle birlikte çokça uygulamaya dayalı pratik gereklidir. El becerisi bu alanda oldukça önem arz eder. Rüveyda Uçar Akademi olarak Microblading eğitiminde oldukça iddialıyız. Sıfırdan başlayarak sizi usta bir sanatçıya dönüştürüyoruz.

Hemen Başvur Bizi Arayın