Sıkça Sorulan Sorular


Evet. Aldığınız kurs bitirme belgesiyle doğrudan ustalık sınavına girerek iş yerinizi açabilirsiniz.
1. Kaynak: http://ookgm.meb.gov.tr/www/sss.php 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununun 6 ncı maddesinin altıncı fıkrasında; "Bu Kanun kapsamında faaliyet gösteren kurumlarda, Bakanlıkça belirlenen programları başarıyla tamamlayanlar aldıkları kurs bitirme belgeleriyle tamamladıkları programlara ilişkin iş yerlerinde çalışabilir ve iş yeri açabilirler. Bu durumda olan kişiler için başkaca bir meslek belgesi aranmaz." şeklinde ifade edilmekte olup halen yürürlüğü devam etmektedir.

2. Kaynak: https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=5580&MevzuatTur=1&MevzuatTertip=5
(Ek fıkra: 9/5/2018-7141/12 md.) Bu Kanun kapsamında faaliyet gösteren kurumlarda, Bakanlıkça belirlenen programları başarıyla tamamlayanlar aldıkları kurs bitirme belgeleriyle tamamladıkları programlara ilişkin işyerlerinde çalışabilir ve işyeri açabilirler. Bu durumda olan kişiler için başkaca bir meslek belgesi aranmaz.
(Ek fıkra: 9/5/2018-7141/12 md.) Uygulanan program doğrultusunda yapılacak kurs bitirme, seviye tespit ve seviye tamamlama sınavları ile programın gerektirdiği diğer sınavlar için sınava girenlerden alınacak sınav ücretleri, bu ücretlerden bu sınavlarda görevlendirilenlere ödenecek ücretler ve sınav giderleri ile sınavların usul ve esasları Bakanlıkça belirlenir.

Kimliğinizin önlü arkalı fotokopisi, ikametgah belgesi, 6 adet vesikalık fotoğraf, sabıka kaydı ve son mezun olduğunuz okulun diplomasını getirmeniz yeterlidir.

MEB Onaylı 4. Seviye Güzellik Uzmanlığı Kurs Programını başarıyla bitirdiğinizde, Ustalık Sınavına girerek kendi iş yerinizi açma hakkını kazandığınız USTALIK belgesidir.

Kurs/Sınavların bitiminden itibaren genellikle 15 iş günü içerisinde belgenizi teslim alabilirsiniz. Bu süre resmi kurumların çalışma şartlarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Öncelikle gerekli sınavlara girip almış olduğunuz ustalık belgesinin kamuda ve özel sektörde geçerli olduğunu unutmayın. Bu bakımdan ilgili iş başvurularında mutlaka ustalık belgenizi kullanmalısınız. Ayrıca bu belgeyle kendi iş yerinizi açabilmektesiniz. Kariyerinize başlamak için ihtiyacınız olan ustalık belgesine artık sahipsiniz.

Haftanın 7 günü eğitim vermekteyiz. Kursiyelerlerimizin sosyal durumlarına göre esnek gruplarımız bulunmaktadır. Hangi grupta yer almanız gerektiğine karar vermek için lütfen bize ulaşın.

Evet. Aldığınız modüle göre canlı manken üzerinde uygulamalı olarak eğitim görmektesiniz.

Güzellik Uzmanlığı Kursu 826 ve 756 saat sürmektedir. Bu süre yaklaşık olarak 4-6 aya denk gelmektedir.